Varčevanje z investiranjem v vzajemne sklade
Varčevanje je ključno, če želite imeti na strani dovolj denarja za nepredvidene situacije ali uresničitev življenjskih ciljev. Obstajajo različni načini varčevanja. Svoje prihranke boste najlažje oplemenitili s preudarnim upravljanjem financ in z rednim mesečnim varčevanjem v obliki vlaganja v vzajemne sklade.
Prednosti rednega mesečnega varčevanja v vzajemnih skladih
- Že z nižjimi, a rednimi vplačili boste na dolgi rok bistveno povečali prihranek.
- Nihanja tečajev bodo imela manjši vpliv na vrednost vaših vplačil.
- Z varčevalnim načrtom si boste zagotovili 50 % nižje vstopne stroške kot pri enkratnih vplačilih.
Kaj so vzajemni skladi?
V nasprotju z varčevalnim računom, kjer vrednost vaših prihrankov počasi narašča z mesečnimi obrestmi, je pri varčevanju z vlaganjem oz. investiranjem v sklade zgodba nekoliko drugačna. Pri investiranju v sklade kupujete vrednostne papirje, delnice in obveznice, ki so razporejeni v portfelju skladov.
Njihova vrednost je nepredvidljiva, saj nenehno niha. Naši finančni strokovnjaki ta nihanja na trgu pozorno spremljajo. Na podlagi padanja in naraščanja vrednosti posameznih vrednostnih papirjev vaša sredstva premeščajo tako, da zagotovijo najnižje možne izgube in največji donos.
Pri varčevanju v Triglav vzajemnih skladih vam torej ni treba dnevno spremljati vrednosti delnic, to namesto vas opravimo mi in tako preprečimo, da med kupovanjem in prodajo ne prihaja do napak, ki lahko povzročijo padec vaših naložb. S takšnim načinom investiranja smo po navadi manj uspešni.
Varčujte z rednimi mesečnimi vplačili
Izgube na račun nihanja trgov lahko preprečite tudi z rednim mesečnim vlaganjem. Finančni strokovnjaki temu pravijo »učinek dobrega povprečja«. Cene vrednostnih papirjev na trgu vseskozi variirajo, zato boste z rednimi mesečnimi plačili skozi leta pridobili več, kot če bi enako vsoto denarja investirali enkratno.
Z rednim in dolgoročnim varčevanjem v skladih boste zmanjšali tveganje za izgube in povečali svoj donos.
Če vas zanima, koliko denarja lahko privarčujete s svojimi finančnimi zmožnostmi, lahko za informativni izračun uporabite naš vlagateljski kalkulator.
Investirajte več z odgovornim razporejanjem prihodkov
Vrednost vaše naložbe je odvisna tudi od višine sredstev, ki jih mesečno investirate v sklade. S preudarnim upravljanjem financ lahko več denarja namenite varčevanju.
Za upravljanje financ lahko uporabite več različnih metod, pomembno pa je, da se tega lotite sistematično in tudi dosledno sledite načrtu. Le s pravim ravnovesjem med prihodki in odhodki lahko svoj denar razporedite tako, da boste lahko varčevali.
Finančni strokovnjaki med drugim prisegajo na tako imenovano metodo 50-30-20. Gre za preprosto razporeditev stroškov, ki ni odvisna od višine vašega mesečnega prihodka, zato je primerna za vsakogar. Mesečno 50 % prihodkov namenite nujnim oz. fiksnim stroškom, 30 % osebnim željam in preferencam, ki se skladajo z vašim načinom življenja, preostalih 20 % namenite varčevanju.
Prvi korak je varčevalni načrt
Če niste prepričani, katera oblika varčevanja je za vas najprimernejša, se lahko vedno obrnete na naše finančne strokovnjake. Brezplačno vam bodo pripravili osebni varčevalni načrt, prilagojen vašim željam in potrebam. Skupaj boste tako poiskali najboljšo rešitev.
Naložbeni skladi
Zaslužite si več, zato preverite naložbene priložnosti, ki vam lahko učinkovito pomagajo plemenititi vaše premoženje.
-
1
Registrirajte se
Registracija je hitra in enostavna. Potrebujete le nekaj osebnih podatkov.
-
2
Potrdite identiteto
Za potrditev identitete potrebujete veljavno digitalno potrdilo.
-
3
Uredite prihranke
Nastavite si ponavljajoča mesečna vplačila, vložite že privarčevana sredstva ali kombinacijo obojega.
-
4
Ohranite nadzor
Glede na želene donose in razmere na trgu lahko s sredstvi prosto razpolagate in jih razporejate med Triglav Skladi.
Varčevanje v skladih
Ostanimo v stiku
Splača se biti dobro informiran, sploh ko gre za vaš denar. Naše e-novice so najboljša bližnjica do najaktualnejših tem in informacij o dogajanjih na finančnih trgih.